Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 29 чоловік

Звіт завідувача

Дата: 12 червня 2023 о 08:14, Оновлено 12 червня 2023 о 08:41

ЗВІТ ЗАВІДУВАЧА

Воронівської філії Білопільського ліцею №1

за 2022/2023 н.р.

                                         Шановні колеги, учні, батьки!

Відповідно до функціональних обов’язків та на виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю Вашій увазі звіт про свою діяльність у 2022/2023 навчальному році.

У своїй діяльності протягом звітного періоду я як завідувач школи керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом школи та чинними нормативно-правовими документами в галузі освіти.

Свою роботу та роботу закладу представляю за результатами комплексного самооцінювання відповідно до чотирьох напрямків внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності, за якими оцінюють роботу навчального закладу експерти інституційного аудиту, а саме:

  • Освітнє середовище закладу освіти;
  • Система оцінювання здобувачів освіти;
  • Оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників;
  • Управлінські процеси закладу освіти.

РОЗДІЛ І. ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Освітній  процес у Воронівській філії Білопільського ліцею №1 розпочався відповідно до структури навчального року  з 01 вересня 2022 року та тривав по 01 червня  2023 року. Навчальні заняття організовані відповідно до розкладу занять, затвердженого директором  освітнього закладу та семестровою системою: І семестр тривав з 01 вересня 2022 року по  29 грудня 2022 року; ІІ семестр з 16 січня по 01 червня 2023 року.

Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне і безпечне освітнє середовище. Освітнє середовище закладу є безпечним та комфортним для учасників освітнього процесу. Ми постійно працюємо над його збереженням та своєчасним оновленням.

Проте в закладі освіти залишається проблематичним облаштування території з урахуванням доступності та універсального дизайну. До закладу освіти практично не можуть потрапити дорослі і діти з обмеженими фізичними можливостями, пандус облаштовано, але відсутні спеціальні підйомники.

 Територія закладу частково огороджена, убезпечена від доступу стороннього автотраспорту, але сама огорожа потребує заміни; на території закладу немає «схованок», де учні можуть залишитися без нагляду дорослих. Територія закладу є достатньо озелененою.

 Навчальні кабінети початкової та середньої школи, допоміжні приміщення, туалетні кімнати знаходяться в належному стані, підтримується чистота та порядок.

 Облаштування приміщень закладу не становить загрози травмування учнів та працівників (неслизька підлога, належним чином встановлені меблі у навчальних кабінетах, не загромаджені коридори тощо).

Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів та навчальних приміщень, спортивної зали.

Заклад освіти дотримується режиму провітрювання, у навчальних кабінетах є графік провітрювання.

 Утримання туалетних кімнат відповідає санітарним умовам.

 Приміщення для харчування відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Посуду вистачає на всіх учасників освітнього процесу. У приміщенні для приготування їжі дотримуються режиму зберігання продуктів та готових страв.

Результати анкетування учнів щодо комфортного перебування в закладі освіти наступні:

  • 95% здобувачів освіти зазначили, що їм подобається перебування у школі, 5%, відповіли, що не дуже.
  • 98% зазначили, що їм комфортно у школі, 2% відповіли, що не дуже комфортно.

Заклад освіти підключений  до швидкісного інтернету ( 100 МБ/с), що значно покращує освітній процес у школі і дозволяє використовувати всі можливості глобальної мережі Інтернет ( проводити дистанційні уроки, онлайн-заходи тощо). Інтернет дозволив вести спілкування між колегами-педагогами на сторінках веб-ресурсів, обмінюватися своїми надбаннями, вирішувати наболілі проблеми тощо. Мережа Інтернет стала доступною у всіх кабінетах школи, крім того у фойє закладу, зонах рекреації, коридорах відкрита «гілка» безкоштовного WІ-FІ. Учні,  які не мають можливості підготувати необхідну для навчання інформацію з використанням Інтернету вдома, можуть це зробити у навчальному закладі з використанням власних ґаджетів  ( з урахуванням безпекової ситуації в Білопільській громаді).  

Право громадян на доступну освіту реалізується шляхом запровадження різних форм навчання, однією з яких є навчання за індивідуальною  формою (педагогічний патронаж). Протягом 2022/2023 навчального року у закладі освіти не  організовувалося інклюзивне навчання.

Цілеспрямовано в закладі велася робота щодо запобігання жорстокості та насиллю в шкільному середовищі. У грудні проведено акцію «16 днів проти насильства», протягом року класні керівники проводили класні години, виховні години та години спілкування на теми булінгу, його запобіганню та виявленню. На сайті школи розміщено корисні матеріали щодо теми антибулінгу. У вересні 2022 року затверджено «Положення про порядок розгляду випадків булінгу (цькування) у закладі освіти», яке встановлює норми та правила етичної поведінки, професійного спілкування у відносинах між учасниками освітнього процесу, складено план протидії булінгу.

Робота навчального закладу із запобігання дитячому травматизму упродовж 2022/2023навчального року здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», наказів Міністерства освіти і науки України від 31.08.2001 № 616 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах» (зі змінами), в редакції, затвердженій наказом Міністерства освіти і науки України від 07.10.2013 №1365 «Про внесення змін до Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах», від 01.08.2001 №563 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти» (зі змінами), від 18.04.2006 №304 «Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України» (зі змінами), листів Міністерства освіти і науки України від 26.05.2014 №1/9-266 «Про використання Методичних матеріалів «Вимоги безпеки під час канікул», від 16.06.2014 №1/9-319 «Про використання методичних матеріалів щодо організація навчання і перевірки знань, проведення інструктажів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх навчальних закладах.

У 2022/2023 навчальному році питання збереження життя і здоров’я учнів в умовах дистанційного навчання та з урахуванням воєнного стану, запобігання випадкам дитячого травматизму розглядалося на засіданнях педагогічної ради, інструктивно-методичних нарадах при директорові, засіданнях шкільних методичних об’єднань класних керівників тощо.

У навчальному закладі наявна система профілактичної роботи з цих питань, яка включає в себе комплекси занять за розділами, які учні вивчають на уроках з «Основ здоров’я» та на годинах спілкування. Упродовж навчального року проводились Дні безпеки, лекції, бесіди, тренінги, Тижні безпеки та інші заходи з питань запобігання різних видів дитячого травматизму, безпеки життєдіяльності згідно з планами виховної роботи.  У навчальному закладі  оформлені стенди з попередження дитячого травматизму. Наявні плани евакуації в коридорі та класах на випадок пожежі або інших надзвичайних ситуацій, затверджено інструкції та алгоритми дій в разі надзвичайних ситуацій. У школі створено і діє Штаб безпеки.  Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу в школі у 2022/2023  навчальному році знаходився під щоденним контролем адміністрації школи.

У класних журналах 1-9 класів були відведені окремі сторінки для бесід із правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, з профілактики отруєння, правил безпеки при користуванні газом, правил безпеки з користування електроприладами, правил безпеки з вибухонебезпечними предметами, мінної безпеки, правил безпеки на воді та інші виховні заходи з попередження усіх видів дитячого травматизму, про що зроблено відповідні записи.

Учителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності, що зафіксовано в окремих журналах на уроках фізичної культури, трудового навчання, фізики, хімії, інформатики, біології; бесіди та інструктажі з попередження усіх видів дитячого травматизму перед виходом на осінні, зимові та літні канікули.

Аналізуючи наслідки травматизму серед учнів за 2022/2023навчальний рік, ми  можемо стверджувати, що  випадків травмування не було.

У 2022/2023 навчальному році педагогічному колективу необхідно продовжити систематичну роз’яснювальну роботу з питань техніки безпеки та попередження дитячого травматизму.

Протягом 2022/2023 навчального року системно здійснювався контроль за виконанням вимог щодо безпеки життєдіяльності учнів, дотримання правил дорожнього руху, технічної безпеки, протипожежної безпеки під час навчально-виховного процесу та в позаурочний час. У роботі з дітьми педагогічні працівники дотримувалися вимог законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», комплексних заходів по школі щодо збереження життя та здоров’я учнів, запобігання травматизму серед учнів. Класні керівники вчасно проводили з учнями інструктажі з ТБ, заходи в рамках тематичних тижнів з безпеки життєдіяльності, щотижневі бесіди про збереження життя та здоров’я, про що робили записи встановленої форми в журналах з ТБ, планах класних керівників, класних журналах.

Питання безпеки життєдіяльності учнів під час навчально-виховного процесу та в побуті обговорювалися під час засідань педагогічних рад, на нарадах при директорі в опорному закладі, на загальношкільних та класних батьківських зборах.

Проведена соціальна паспортизація класів, школи. Складені і опрацьовані списки дітей-напівсиріт, дітей-інвалідів, дітей з багатодітних сімей, із малозабезпечених сімей, із неповних сімей, дітей учасників АТО.

Для вивчення професійних нахилів і можливостей проведено тестування учнів 7 - 9 класів з метою надання допомоги у їх професійному самовизначенні. Проводилося інформування учнів 9 класів щодо днів відкритих дверей у різних навчальних закладах Сумської області,  онлайн-зустріч із представниками ДНЗ «Білопільське вище професійне училище», Маловисторопського коледжу ім.П.С.Рибалка для орієнтування у виборі професії за сучасних умов.

Класні керівники та вчителі постійно тримають на контролі своїх учнів. Володіють інформацією про місце знаходження дітей в урочний та  позаурочний час, залучають до гурткової роботи, в разі потреби відвідують вдома, проводять індивідуальні бесіди з батьками та дітьми.

З метою запобігання травматизму та відпрацювання самоконтролю, самодисципліни деяких учнів цей напрямок роботи ще потребує корекції і сумісних зусиль щодо покращення, а саме:

  • класним керівникам потрібно постійно контролювати своїх учнів, налагоджувати більш довірливі стосунки з деякими учнями та батьками;
  • класним керівникам привчати учнів до самодисципліни, відповідальності за свої вчинки, культурної поведінки, виховувати повагу до інших учнів та вчителів.

Головні завдання підготовки у сфері цивільного захисту та формуванні безпечного освітнього середовища школи у 2022/2023 навчальному році в основному виконані. На початку навчального року були затверджені плани основних заходів підготовки цивільного захисту на 2022/2023 роки, уточнені Плани дій структурних підрозділів у режимах повсякденної діяльності, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації, надзвичайного стану; ознайомлення та відпрацювання алгоритму дій у надзвичайних ситуаціях, при евакуації. Основні зусилля у розв‘язанні питань ЦЗ спрямовувалися на організацію навчання учнів  та постійного складу педагогічних та техпрацівників  згідно з чинними програмами ЦЗ, навчання їх правилам поведінки та основним способам захисту від наслідків надзвичайних ситуацій, прийомам надання першої допомоги тощо. Підготовка з цивільного захисту учнів школи проводилася під час вивчення курсів  «Основ здоров‘я» у 5-9-х класах.

Перевірка і закріплення учнями та педагогічним колективом навчального закладу теоретичних знань з ЦЗ, практичних навичок під час дій у екстремальних умовах здійснювалася під час проведення у закладі Дня цивільного захисту (дистанційний формат).

Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального збалансованого харчування дітей протягом часу перебування у закладі. Але у зв’язку з тим, що у 2022/2023 навчальному році у школі здійснювався дистанційний формат навчання, харчування учнів не організовувалося.

РОЗДІЛ ІІ. СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

  На закінчення 2022/2023 навчального року в закладі навчається 41 учень, з них: у початкових класах - 16 учнів,  у 5-9 класах – 25 учнів.

Згідно з річним планом роботи  освітнього закладу  на 2022/2023 навчальний рік адміністрацією закладу було проведено аналіз досягнень учнів 1-4, 5-9 класів за 2022/2023 навчальний рік.

За підсумками аналізу навчальних досягнень 2022/2023навчального року із  41 учнів 1-9 класів:

  •  16 учнів 1-4  класів  оцінені вербально і оформлені свідоцтва досягнень;
  •  усіх  учнів переведено  на наступний рік навчання;
  • 2 учнів школи нагороджено Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні» ( учениці 6 класу Матерій В.О. та Середенко У.А.);
  • не атестованих учнів немає.

Плідною роботою педагоги освітнього закладу добилися таких навчальних досягнень серед учнів 5-9  класів,  що жоден з їх вихованців не має знань на початковому рівні.

Проаналізувавши стан успішності учнів окремо по класах, робимо висновок, що в кожному класі є резерв учнів, які б могли досягти свого основного рівня.  

Мережа класів

Адміністрацією, старостатом та педагогічним колективом проведено певну роботу щодо збереження й розвитку  шкільної  мережі.

Структура контингенту

Навчальний рік

Поточний

Попередній

Кількість учнів

       41

37

Загальна кількість класів:

        5

 5

Середня наповнюваність класів у 2022/2023 навчальному році становить 5 учнів. Основними заходами зі збереження контингенту учнів у 2022/2023 навчальному році були:

  • організація обліку дітей та підлітків  на території обслуговування;
  • спільна робота з дошкільною групою;
  • контроль відвідування учнями навчальних занять;
  • організація навчання за індивідуальною формою;
  • індивідуальна робота з учнями та батьками;
  • надання закладом якісної освіти.

Основними напрямами роботи щодо забезпечення  соціальної підтримки дітей пільгових категорій є виявлення, облік і створення умов для їх навчання, виховання й розвитку.

Робота з обдарованою молоддю

У 2022/2023 н. р. значна увага приділялася роботі з обдарованими дітьми, втілювались у життя заходи щодо реалізації програми «Обдарована дитина».

Ефективною формою роботи для реалізації, утвердження своїх здібностей є предметні олімпіади та конкурси.

Упродовж чотирьох років організації навчальної та виховної діяльності  ми стали свідками того, що українська система освіти активно реформується, щоб відповідати світовим тенденціям, потребам економіки, а також сучасним особистісним і суспільним запитам.

 У навчальному році, що минув, освітня діяльність початкової школи та 5 класу була спрямована на реалізацію  вимог Концепції  державної політики в сфері освіти «Нова українська школа». Діяльність  педагогів знайшла своє відображення у застосуванні методик компетентісного та інтегрованого навчання, практично-діяльнісних та дослідницьких підходів, дотриманні  принципів дитиноцентризму та безпечності організації освітнього середовища.

Випускники 4 класу  у повному обсязі пройшли  адаптаційно-ігровий та основний етапи навчання в Новій українській школі, у якій приємно навчатися, адже вона надає не лише знання, але й навчає здобувачів освіти застосовувати їх у повсякденному житті. Учні 5 класу безболісно пройшли адаптаційний період, учителі-предметники врахувавали вікові особливості, фізичний, психічний та інтелектуальний розвиток дітей, їх особливі освітні потреби, що дало можливість п’ятикласникам пристосуватися до нових умов навчання та знизити рівень стресу.

Відстеження особистісного розвитку дитини та хід опановування нею навчальним досвідом як основою компетентностей здійснювалося шляхом упровадження  системи формувального оцінювання. Використання  такої форми оцінювання дозволяє відстежувати особистісний поступ  кожної дитини, хід опановування нею змістом навчального матеріалу  та вибудовувати індивідуальну освітню траєкторію розвитку особистості.

За рішенням педагогічної ради, у кінці навчального року  підсумкове оцінювання для учнів 1-2 класів є вербальним. А для здобувачів освіти 3-4 класів – рівневим. Воно передбачає зіставлення навчальних досягнень учнів з конкретними очікуваними результатами навчання, визначеними освітньою програмою. За результатами підсумкового оцінювання усі здобувачі школи І  ступеня переведені на наступний рік навчання.

Не зважаючи на виклики сучасності, у 2022/2023 навчальному році початківці, а також вихованці дошкільної групи були учасниками різноманітних шкільних конкурсів, акцій, змагань. Учні 2 класу взяли участь у Всеукраїнському математичному конкурсі «Кенгуру» та отримали сертифікати.

           На кінець 2022/2023 н.р. в основній школі навчається 25 учнів, із яких 10 ( 45%) на достатньому та високому рівнях.  2 здобувачів освіти  з 6 класу, що становить  4,9 % учнів школи,  за результатами навчального року за високі досягнення у навчанні нагороджені Похвальними листами.

Найвищі показники навчальних досягнень мають учні 6 та 8 класів.

      Згідно з  річним планом роботи школи, розпорядженнями Департаменту  освіти і науки облдержадміністрації, наказами відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Білопільської міської ради Сумської області протягом 2022/2023 навчального року учні школи брали активну  участь у І етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, з математики «Кенгуру», інтернет-олімпіаді на освітній платформі «Всеосвіта». Проаналізувавши  вище заначене, можна зробити висновок, що  у зв’язку з воєнною агресією росії проти України учні не були настільки активними та результативними, як минулого року.

За результатами олімпіади з української мови та літератури  ІІ рівня 2 учениць 8 класу -  Штань В. та Глуходід А. -  запрошено на дистанційне навчання до «Школи універсального журналіста», яке проводиться у партнерстві з Національним університетом « Острозька академія», де дівчата успішно навчаються.

РОЗДІЛ ІІІ. ОЦІНКА ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Протягом 2022/2023 навчального року педагогічні працівники закладу працювали над загальношкільною науково-методичною проблемою «Підвищення якості освіти, оновлення змісту і форми організації освітнього процесу через удосконалення творчої співпраці вчителів і учнів»  у наступних методичних об’єднаннях:

  • предметів суспільно-гуманітарний циклу;
  • предметів природничо-математичного циклу;
  • початкових класів;
  • класних керівників.

Аналіз роботи методичних об’єднань засвідчує, що основну увагу вчителі приділяли підвищенню фахової майстерності, розвитку власної творчої особистості, спільному вирішенню завдань, поставлених методичними об’єднаннями щодо втілення сучасних інновацій та педагогічних технологій, сприяли творчому підходу до реалізації ідей програм з кожного предмета на забезпечення, засвоєння й використання найбільш раціональних методів і прийомів навчання та виховання школярів. На засіданнях методичних об’єднань розглядались, зокрема, такі питання:

    • виконання Державних стандартів освіти;
    • вивчення й реалізація основних положень нормативних і директивних документів про освіту;
    • опрацювання методичних рекомендацій щодо вивчення базових дисциплін у 2022/2023 навчальному році;
    • методика організації та проведення сучасного уроку;
    • використання інтерактивних технологій як засіб підвищення ефективності уроку;
    • формування предметних компетентностей в учнів;
    • робота з творчо обдарованою молоддю, залучення до участі в різноманітних конкурсах, олімпіадах;
    • вивчення передового педагогічного досвіду вчителів району, області.

Робота методичних об’єднань була спланована, засідання проводилися на належному рівні з обговоренням науково-теоретичних питань і практичної діяльності вчителів.

Науково-методична рада закладу забезпечувала планування, керівництво та аналіз методичної роботи протягом року. Майстерність учителів здійснювалася через постійне самовдосконалення, вивчення передового досвіду вчителів України та своїх колег шляхом самоосвіти та через участь у роботі методичних об’єднань, семінарах, виконанні особистих творчих планів.

Педагоги закладу освіти є активними членами вебспільноти освітян, працюючи на таких платформах, як «Всеосвіта», «На урок», «Прометеус» тощо, де проходять курси, беруть участь у семінарах та конференціях, розміщують власні методичні матеріали (учитель - Шенець Ю.О.), створюють тести для перевірки рівня навчальних досягнень учнів.

Традиційним у закладі освіти залишилося проведення предметних тижнів та творчих звітів учителів, які атестуються.

Питання методичної роботи з педагогічними кадрами, удосконалення професійної майстерності були предметом обговорення на засіданнях педагогічних рад, адміністративних нарад, нарад при директорі.

Аналіз підсумків навчального року дає підстави зробити висновки, що порівняно з минулим навчальним роком зріс рівень фахової майстерності педагогів. Педагогічний колектив школи в процесі своєї діяльності реалізував мету виховання, навчання та розвитку дітей, поставлену на початку навчального року.

Разом з тим в організації методичної роботи багато невирішених проблем, суттєвих недоліків:

•         недостатньо налагоджене взаємовідвідування уроків учителями;

•         кожне методичне об’єднання автономне у своїй роботі й практично не пов’язане з роботою інших методичних об’єднань;

•         недостатня роль голів методоб’єднань в організації цілеспрямованої роботи зі здібними учнями з підготовки шкільних команд до участі в міських та обласних етапах учнівських олімпіад, конкурсах різних рівнів;

•         педагоги залишаються інертними до публікацій методичних розробок у фахових виданнях;         

•         потребує покращення робота по залученню вчителів до участі у міському конкурсі «Учитель року».

Виховна робота

В основу організації системи виховної роботи навчального закладу покладено Програму «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів», Концепцію національно-патріотичного виховання учнівської молоді, взаємодію з музичною школою, сільським БК, учнівським самоврядуванням.

Упродовж 2022/2023 н. р. за участю учнів школи проводилася низка шкільних конкурсів і заходів згідно із планом проведення навчально-виховних заходів та плану виховної  роботи закладу освіти на 2022/2023  н .р.

Серед проведених традиційних шкільних заходів є: День знань (01.09), День фізичної культури і спорту, в рамках якого проведено лінійку до відкриття Олімпійського тижня, Олімпійські уроки, онлайн-виставки малюнків до різних свят: Дня козацтва, Дня Збройних сил України, Дня довкілля, до Міжнародного дня Миру;

-загальношкільні заходи до Дня працівників освіти (02.10), написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності до Дня української писемності та мови (09.11),

-заходи та флешмоби до Дня Гідності і Свободи (20.11), загальношкільний виховний заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору (27.11), акція «Запали свічу» (27.11), радіолінійка до Дня Збройних сил України (04.12), загальношкільне свято до дня Святого Миколая (19.12), новорічно-різдвяні розваги (30.12-06.01), захід до Дня Соборності України, акція «Ланцюг єднання» (22.01), виховний захід до відзначення Дня Героїв Крут (29.01), пошта Святого Валентина до Дня усіх закоханих (14.02),   виховний захід до Дня Героїв Небесної Сотні (20.02), «тиха» акція  «Ангели пам’яті» (20.02) , літературна композиція та онлайн-читання віршів до Міжнародного дня рідної мови (21.02), день учнівського самоврядування (01.03), онлайн-захід до Міжнародного жіночого дня (06.03), Шевченківські читання та виховні заходи до відзначення дня народження Т. Г. Шевченка (09.03). Традиційно у нашому навчальному заході ми також відзначаємо День пам’яті та примирення (08.05), День вишиванки (19.05) та День Матері (07.05), Міжнародний день захисту дітей (01.06) та Свято останнього дзвоника (01.06), однак цьогоріч, за умов війни, нам не вдалося провести ці заходи з учнями в школі, усі вони проводилися у дистанційному форматі.

Велику роль у виховній роботі відіграє позашкілля. Позашкільною освітою у Воронівській філії Білопільського ліцею №1 охоплено 34% здобувачів освіти.

3 учні навчаються в КЗ Білопільської міської ради ,,Білопільська мистецька школа", 10 учнів відвідують вокальний гурток ,,Дзвіночки", що діє на базі Воронівського СБК (керівник - О.М.Чухліб), 1 учениця є учасницею танцювальної студії «Вероніка Денс».

        

                                                                                       Участь учнів

у фестивалях та конкурсах 2022/2023 н.р.

  1. Міжнародний українсько-канадський конкурс мистецтв "Шлях" 21.12.2022   (Середенко У., 1 місце).
  2. Відкритий обласний дитячий конкурс виконавців сучасної естрадної пісні "Чарівний ключик" 2022 (Середенко У., 2 місце).
  3. Всеукраїнський конкурс мистецтв "Різдвяне диво" 18.12.2022 - Матерій В., 2 премія.
  4. Благодійний концерт до Дня українського добровольця , 14.03.2023р. (Штань В. - 8 клас, Тарасенко С.- 9 клас, Середенко У. – 6 клас, Долгова В.-4 клас, Матерій В. – 6 клас).

Участь у конкурсах:

1. Творчий конкурс «Малюнок на фронт» (06.12.2022)

2. Конкурс дитячого малюнка «Прикордонник – мій захисник»,    

    15.04.2023), організований Державною прикордонною службою 

    України.

3. Конкурс - виставка творчих робіт до Дня єднання (16.02.2023).

  Уся робота колективу закладу спрямована на виховання шанобливого ставлення до державних святинь, української мови і культури, історії. З цією метою налагоджено використання державної символіки України, проведено ряд виховних заходів, що сприяли формуванню почуття патріотизму в школярів. Національне виховання є важливою складовою виховного процесу в школі. З метою виховання поваги в учнів до традицій українського народу в школі проведено українознавчі заходи: народні обрядові свята, традиційний проект «Різдвяна коляда».

Педагогічний, учнівський та батьківський колективи закладу активно займалися волонтерською діяльністю, спільними зусиллями допомагали, як могли, нашим воїнам-захисникам: донатили кошти на придбання певного військового устаткування, збирали необхідні продукти та речі першої необхідності, писали листи підтримки нашим воїнам, малювали малюнки, виготовляли патріотичні вироби.

У навчальному закладі працює різновікова дошкільна група, чисельність - 5 учнів.

Важливим аргументом самоорганізації дитини є учнівське самоврядування, яке направляє до пошуку шляхів, оцінок, позицій життєвої активності. Виходячи з таких позицій, у школі створено демократичну модель учнівського самоврядування. Його діяльність здійснюється за чітко складеними планами, засідань учнівської ради та кожного міністерства та комісій згідно з графіком раз на тиждень. Усі засідання проводяться онлайн.

Діяльність учнівського самоврядування у 2022/2023 н. р. була спрямована на виконання основних завдань сучасної освіти, що зумовлені пріоритетними напрямами реформування школи, визначеними Державною національною програмою «Освіта («Україна ХХІ століття»), Концепцією національно-патріотичного виховання учнівської молоді, Концепцією розвитку загальної середньої освіти, програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів».

Пріоритетними напрямками діяльності учнівського парламенту були:

  • Контроль за дотриманням функціонування державної української мови під час навчального процесу та в позаурочний час;
  • виховання в учнів громадянських якостей; профілактика й попередження шкідливих звичок та правопорушень серед учнів;
  • формування соціальної компетентності (відповідальної, вольової поведінки;
  • значення особистості (у шкільному та громадському житті);
  • підвищення ефективності профорієнтаційної роботи через інтеграцію діяльності всіх ланок: навчальної, позакласної та позашкільної роботи, співпраці з батьківським комітетом, міським центром зайнятості, дитячими та громадськими організаціями, підприємствами району;
  • вдосконалення методів роботи з активами класів та надання методичної допомоги, передача досвіду організаторської роботи; формування системи життєвих цінностей, створення умов для ефективного формування моральної культури учнів; використання засобів ІКТ;
  • дотримання принципів академічної доброчесності здобувачами освіти.

Представники учнівського самоврядування були активними учасниками всіх загальношкільних заходів. Члени учнівського самоврядування працювали згідно із Статутом, виконували свої обов’язки відповідно до приналежності до тої чи іншої комісії чи міністерства.

Виходячи із вище сказаного, вважаємо виховну роботу у 2022/2023 навчальному році такою, що відповідає плану та реалізації Концепції національної школи в педагогічному процесі.

РОЗДІЛ ІV. УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Як завідувач закладу освіти розумію, що якість освітньої діяльності неможлива без розуміння шляхів розвитку закладу освіти. Цілі розвитку та основні кроки задля їх досягнення формулюються у Стратегії розвитку, що містить визначення цінностей, які сповідує заклад.

Тому у 2022/2023 навчальному році адміністрація закладу освіти разом із педагогами закладу та експертними групами працювала над створенням Стратегії розвитку для удосконалення якості освітніх послуг, які надає заклад, вироблення освітньої та наукової стратегії з урахуванням якісних змін у державі.

Створенню Стратегії розвитку у закладі освіти передувало анкетування педагогічних працівників, учнів та батьків, що дало змогу сформувати уявлення про наявний стан діяльності закладу. Анкетування проводилося цілком анонімно з використанням Google-форм у  листопаді 2022 року та травні 2023 року.

Серед педагогічних працівників у анкетуванні взяли участь 7 осіб.

  • 94 % вчителів зазначили, що у закладі освіти створені належні умови для постійного підвищення кваліфікації педагогів, їх чергової та позачергової атестації, добровільної сертифікації.
  • 80% педагогів зазначили, що у закладі немає жодних перешкод для професійного розвитку, 10% - вказали на відсутність матеріального заохочення з боку керівництва, 10% вважають, що у закладі недостатня матеріально-технічна база.
  • 98% педагогів задоволені освітнім середовищем та умовами праці у закладі, 2% – не задоволені.
  • 99% відповіли, що в цілому психологічний клімат в закладі сприяє співпраці педагогів, 1 % відповіли, що співпраця з колегами не достатня.
  •  5 педагогів, які брали участь в анкетуванні, вважають, що керівництво закладу відкрите до спілкування, вони можуть вільно висловлювати свою точку зору, навіть якщо вона не співпадає з думкою керівництва, 1 колега дала протилежні відповіді.

Щодо результатів анкетування учнів, то:

  • 95% здобувачів освіти зазначили, що їм подобається перебування у школі, 5%, відповіли, що не дуже.
  • 98% зазначили, що їм комфортно у школі, 2% відповіли, що не дуже комфортно.
  • 96 % учнів зауважили, що не відчувають булінгу у школі, 4% відповіли, що до них були поодинокі випадки булінгу та цькування.
  • 100% учнів відповіли, що керівництво закладу розглядає їхні звернення.

У анкетуванні батьків взяло участь 22 особи.

  • 90,6 % батьків зазначили, що їхня дитина охоче відвідує школу, 9,4% батьків відповіли, що неохоче.
  • 98 % зазначили в анкетуванні, що їм вдається поспілкуватися з керівництвом закладу та досягти взаєморозуміння, 2%  – дали протилежну відповідь.
  • 20 з опитаних батьків задоволені організацією освітнього процесу в школі, 2 батьків переважно незадоволені.
  • 86,8% батьків вважають, що учителі справедливо оцінюють навчальні досягнення їхньої дитини, 13,2% вважають, що інколи оцінювання несправедливе.
  • 99% батьків у анкетуванні зазначили, що їхні права як учасників освітнього процесу не порушуються, 1% відповіли, що інколи порушуються, але вирішуються.

 Під час розроблення Стратегії розвитку закладу та річного плану роботи закладу ми намагалися врахувати результати вищеописаного анкетування, особливо що стосується булінгу та цькування. Створена Стратегія розвитку закладу включає у себе реалізацію  протягом п’яти років наступних проєктів:  «Інклюзивна освіта: крок за кроком», «Обдарована дитина», «Сучасний освітній дизайн», «Співпраця ДНЗ  та НУШ: педагогіка партнерства», «Плекаємо патріотів України», «Добро починається з тебе», що дасть змогу скерувати педагогів до реалізації ціннісних пріоритетів особистості, задоволення освітніх потреб молоді, створення розвивального середовища, у якому б реалізувалася сучасна модель випускника, особистості, що володіє технологіями усного та письмового спілкування двома іноземними мовами, комп’ютерними технологіями.

Протягом 2022/2023 н. р. заклад освіти працював за Освітньою програмою Білопільського ліцею №1,  складеною відповідно до Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів.

Освітня програма для 1-4 класу розроблена відповідно до Закону України «Про освіту», Державного стандарту початкової освіти на основі Типової освітньої програми для 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, розробленої під керівництвом Савчук.

Освітня програма ІІ ступеня (базова середня освіта) розроблена на виконання Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти» на основі типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 405.

Реалізація інваріантної складової навчального плану здійснювалась за  програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України. Варіативна частина робочого навчального плану в 2022/2023 н. р. була відсутня через недостатнє фінансування.

У 2022/2023 навчальному році навчальний заклад працював за річним планом, затвердженим за засіданні педагогічної ради, що включав розділи із управлінської діяльності, навчально-виховної, навчально-методичної та виховної робіт, контрольно-аналітичну та фінансово-господарську діяльність закладу.

На даний час адміністрація навчального закладу працює над розробленням річного плану роботи школи на 2023/2024 навчальний рік, з проєктом якого вже ознайомлений педагогічний колектив закладу. Річний план  розроблений відповідно до Стратегії розвитку та освітньої програми, є основним робочим документом для організації повсякденної діяльності закладу освіти впродовж навчального року та передбачає реалізацію чотирьох основних напрямків роботи внутрішньої системи забезпечення якості освіти, а саме щодо освітнього середовища, системи оцінювання освітньої діяльності учнів, системи педагогічної та управлінської діяльностей. Стратегія розвитку закладу має реалізовуватися через систему планування.

Для здійснення самооцінювання якості освітньої діяльності у закладі освіти розроблена внутрішня система забезпечення якості освіти,  що включає критерії, правила і процедури оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників та здобувачів освіти, управлінської діяльності керівних працівників закладу освіти, систему та механізм забезпечення академічної доброчесності, індивідуального навчання тощо. Цього навчального року адміністрацією навчального закладу здійснювалося вивчення системи роботи лише вчителів, що атестувалися (1 педагог), протягом навчального року вивчався стан ведення класних журналів, здійснювалася перевірка ведення зошитів з української мови у 8 та 9 класах, з англійської мови у 9 класі, з математики у 3 та 5 класах.

За період 2022/2023 навчального року заклад отримав за державні кошти 3 гаджети для роботи та навчання: 2 хромбуки та 1 планшет.

Хочу зазначити, що школа працює в режимі стабільності. Проте, на сьогодні залишається багато нагальних проблем, які необхідно вирішити. Це заміна огорожі, поновлення навчального комп'ютерного обладнання, оновлення меблів у кабінетах біології, географії, англійської мови та придбання нового спортивного інвентаря. Адміністрація закладу постійно вивчає потреби учнів та працівників, готує і доводить до відома засновника запити для задоволення потреб закладу освіти та відстежує їх реалізацію.

Для успішної роботи та конструктивної взаємодії здобувачів освіти, їх батьків, педагогічних та інших працівників закладу освіти важливе значення має створення сприятливого психологічного клімату у колективі. Психологічний клімат у закладі освіти є визначальним чинником для створення комфортних умов для здобувачів освіти та педагогічних працівників. Результати анкетування, проведенні у березні, свідчать в загальному про сприятливий психологічний клімат у колективі. Завжди схиляюся до конструктивного вирішення конфліктів задля прийняття рішення, яке задовільнятиме учасників конфлікту.

Однією з важливих складових управлінського процесу є безумовне виконання вимог статті 30 Закону України «Про освіту», яка визначає перелік обов’язкової інформації, яку заклад має оприлюднювати. У нашому навчальному закладі створений та функціонує офіційний сайт, де є відкритий доступ до вищезгаданої публічної інформації.

Сайт закладу  оновлюється, висвітлює події, які відбуваються у житті школи, є одним із інструментів організації дистанційного навчання. Шкільне життя навчального закладу висвітлюється також на офіційній Facebook-сторінці закладу, що є більш популярною серед учнів та батьків.

Кадрова політика закладу спрямована на забезпечення закладу освіти кваліфікованими педагогічними та іншими працівниками. Протягом 2022/2023 н. р. заклад освіти був забезпечений кадрами: 2 учителі працювали у 1-4 класах, 11 учителів працювали в 5-9 класах, практичний психолог, соціальний педагог.     

Педагогічними та технічними працівниками ми забезпечені в повній мірі.      

Освітній процес забезпечують 13 педагогів, із них 10 учителів вищої кваліфікаційної,  3 педагоги мають першу кваліфікаційну категорію.       

У ході атестації педагогічних працівників було проведено тиждень педагогічної майстерності вчителів, де педагоги демонстрували свої надбання, ділилися досвідом роботи з колегами.

Адміністрація навчального закладу сприяє підвищенню кваліфікації педагогічних працівників, розроблений перспективний план підвищення кваліфікації та план підвищення кваліфікації на рік. Планові курси педагогічні працівники проходять на базі СОІППО, педагоги закладу освіти є активними членами вебспільноти освітян, працюючи на таких платформах, як «Всеосвіта», «На урок», «Прометеус», «Едера» тощо, де проходять курси, беруть участь у семінарах та конференціях, розміщують власні методичні матеріали, створюють тести для перевірки рівня навчальних досягнень учнів.

Як завідувач школи у роботі з працівниками дотримуюся партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. На моє переконання, завдяки такому стилю керівництва у школі залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей – шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе, рідко з наказом. У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідно їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей.

 Щиро вдячна  за співпрацю: учням – за бажання вчитися, учителям — за творчість, за любов до своєї професії; батькам — за допомогу, розуміння, підтримку; технічному персоналу за їх щоденну працю, за чистоту в навчальному закладі та на території школи. Я вірю в наш навчальний заклад, захоплююся його талановитими особистостями: учнями, вчителями, випускниками, які примножують справу нашого навчального закладу.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.