Аналіз виховної роботи за 2022/2023 навчальний рік
В основу організації системи виховної роботи навчального закладу покладено Програму «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів», Концепцію національно-патріотичного виховання учнівської молоді, взаємодію з музичною школою, сільським БК, учнівським самоврядуванням.
Упродовж 2022/2023 н. р. за участю учнів школи проводилася низка шкільних конкурсів і заходів згідно із планом проведення навчально-виховних заходів та плану виховної роботи закладу освіти на 2022/2023 н .р.
Серед проведених традиційних шкільних заходів є: День знань (01.09), День фізичної культури і спорту, в рамках якого проведено лінійку до відкриття Олімпійського тижня, Олімпійські уроки, онлайн-виставки малюнків до різних свят: Дня козацтва, Дня Збройних сил України, Дня довкілля, до Міжнародного дня Миру;
-загальношкільні заходи до Дня працівників освіти (02.10), написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності до Дня української писемності та мови (09.11),
-заходи та флешмоби до Дня Гідності і Свободи (20.11), загальношкільний виховний заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору (27.11), акція «Запали свічу» (27.11), радіолінійка до Дня Збройних сил України (04.12), загальношкільне свято до дня Святого Миколая (19.12), новорічно-різдвяні розваги (30.12-06.01), захід до Дня Соборності України, акція «Ланцюг єднання» (22.01), виховний захід до відзначення Дня Героїв Крут (29.01), пошта Святого Валентина до Дня усіх закоханих (14.02), виховний захід до Дня Героїв Небесної Сотні (20.02), «тиха» акція «Ангели пам’яті» (20.02) , літературна композиція та онлайн-читання віршів до Міжнародного дня рідної мови (21.02), день учнівського самоврядування (01.03), онлайн-захід до Міжнародного жіночого дня (06.03), Шевченківські читання та виховні заходи до відзначення дня народження Т. Г. Шевченка (09.03). Традиційно у нашому навчальному заході ми також відзначаємо День пам’яті та примирення (08.05), День вишиванки (19.05) та День Матері (07.05), Міжнародний день захисту дітей (01.06) та Свято останнього дзвоника (01.06), однак цьогоріч, за умов війни, нам не вдалося провести ці заходи з учнями в школі, усі вони проводилися у дистанційному форматі.
Велику роль у виховній роботі відіграє позашкілля. Позашкільною освітою у Воронівській філії Білопільського ліцею №1 охоплено 34% здобувачів освіти.
3 учні навчаються в КЗ Білопільської міської ради ,,Білопільська мистецька школа", 10 учнів відвідують вокальний гурток ,,Дзвіночки", що діє на базі Воронівського СБК (керівник - О.М.Чухліб), 1 учениця є учасницею танцювальної студії «Вероніка Денс».
Участь учнів
у фестивалях та конкурсах у 2022/2023 н.р.
- Міжнародний українсько-канадський конкурс мистецтв "Шлях" 21.12.2022 (Середенко У., 1 місце).
- Відкритий обласний дитячий конкурс виконавців сучасної естрадної пісні "Чарівний ключик" 2022 (Середенко У., 2 місце).
- Всеукраїнський конкурс мистецтв "Різдвяне диво" 18.12.2022 - Матерій В., 2 премія.
- Благодійний концерт до Дня українського добровольця , 14.03.2023р. (Штань В. - 8 клас, Тарасенко С.- 9 клас, Середенко У. – 6 клас, Долгова В.-4 клас, Матерій В. – 6 клас).
Участь у конкурсах:
1. Творчий конкурс «Малюнок на фронт» (06.12.2022)
2. Конкурс дитячого малюнка «Прикордонник – мій захисник»,
15.04.2023), організований Державною прикордонною службою
України.
3. Конкурс - виставка творчих робіт до Дня єднання (16.02.2023).
Уся робота колективу закладу спрямована на виховання шанобливого ставлення до державних святинь, української мови і культури, історії. З цією метою налагоджено використання державної символіки України, проведено ряд виховних заходів, що сприяли формуванню почуття патріотизму в школярів. Національне виховання є важливою складовою виховного процесу в школі. З метою виховання поваги в учнів до традицій українського народу в школі проведено українознавчі заходи: народні обрядові свята, традиційний проект «Різдвяна коляда».
У навчальному закладі працює різновікова дошкільна група, чисельність 5 учнів.
Важливим аргументом самоорганізації дитини є учнівське самоврядування, яке направляє до пошуку шляхів, оцінок, позицій життєвої активності. Виходячи з таких позицій, у школі створено демократичну модель учнівського самоврядування. Його діяльність здійснюється за чітко складеними планами, засідань учнівської ради та кожного міністерства та комісій згідно з графіком раз на тиждень. Усі засідання проводяться онлайн.
Діяльність учнівського самоврядування у 2022/2023 н. р. була спрямована на виконання основних завдань сучасної освіти, що зумовлені пріоритетними напрямами реформування школи, визначеними Державною національною програмою «Освіта («Україна ХХІ століття»), Концепцією національно-патріотичного виховання учнівської молоді, Концепцією розвитку загальної середньої освіти, програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів».
Пріоритетними напрямками діяльності учнівського парламенту були:
- Контроль за дотриманням функціонування державної української мови під час навчального процесу та в позаурочний час;
- виховання в учнів громадянських якостей; профілактика й попередження шкідливих звичок та правопорушень серед учнів;
- формування соціальної компетентності (відповідальної, вольової поведінки;
- значення особистості (у шкільному та громадському житті);
- підвищення ефективності профорієнтаційної роботи через інтеграцію діяльності всіх ланок: навчальної, позакласної та позашкільної роботи, співпраці з батьківським комітетом, міським центром зайнятості, дитячими та громадськими організаціями, підприємствами району;
- вдосконалення методів роботи з активами класів та надання методичної допомоги, передача досвіду організаторської роботи; формування системи життєвих цінностей, створення умов для ефективного формування моральної культури учнів; використання засобів ІКТ;
- дотримання принципів академічної доброчесності здобувачами освіти.
Представники учнівського самоврядування були активними учасниками всіх загальношкільних заходів. Члени учнівського самоврядування працювали згідно із Статутом, виконували свої обов’язки відповідно до приналежності до тої чи іншої комісії чи міністерства.
Виходячи із вище сказаного, вважаємо виховну роботу у 2022/2023 навчальному році такою, що відповідає плану та реалізації Концепції національної школи в педагогічному процесі.