Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 29 чоловік

Поради батькам

Дата: 5 лютого 2024 о 13:07, Оновлено 5 лютого 2024 о 13:26

Профорієнтація: поради батькам

Як обирає собі фах сучасне покоління

Вибір професії: покрокова інструкція для батьків та випускників

Як і коли говорити з дитиною про майбутню професію

Вибір професії: очікування батьків - бажання дітей

5 порад, як допомогти дитині з вибором професії

Як допомогти, щоб не нашкодити? Поради для тих, хто має сумніви чи варто довіряти вибір професії дитині.

 5 порад, які допоможуть м’яко та по-дружньому спрямувати дитину у професійне середовище, де вона зможе досягти успіху.

ПОРАДА №1
 Прислухайтеся до дитини 

Ще декілька років тому у п’ятірку найпопулярніших спеціальностей серед абітурієнтів входили право, менеджмент, комп'ютерні науки, туризм та маркетинг.

Якщо ви звернете увагу на тенденції вступної кампанії, то помітите, що у кожного покоління є своя мода і попит на професії. Більшість нав’язуваних батьками фахів найчастіше вже неактуальні, адже старші не завжди встигають стежити за тенденціями та інноваціями. Натомість, випускники знайомі чи не з усіма новинками. Нові спеціальності в XXI столітті з'являються зі швидкістю світла. Тому не варто вмовляти дитину закинути ідею стати оператором дронів або припинити займатися блокчейном, цікавитись тенденціями криптовалюти. Важливо зрозуміти, навіть якщо ви не маєте жодного уявлення про що йдеться у попередньому реченні, у будь-якій професії головне – засвоїти всі необхідні навички, тож поясніть юнакові або молодій леді, що тут їй знадобляться уміння доводити справу до кінця, відповідальність та прагнення зробити свою роботу якісно.

Також корисним вказівником для вас може стати хобі дитини. Якщо плекати й підтримувати її захоплення, вони допоможуть розібратися, куди рухатися далі.

ПОРАДА №2
 Створюйте правильне середовище 

Діти та підлітки отримують знання не тільки від вчителів і репетиторів. На їхній розвиток багато в чому впливає середовище. Найважче для дорослого в цій ситуації – знайти правильну роль. Не мучити дитину порадами й не перекладати на неї свої бажання, а допомогти розвивати власні таланти.

Найкраще, що можна зробити, – вести постійний діалог з підлітком, який сумнівається у виборі, до кінця не розуміє, що йому ближче і цікавіше. Поговоріть з дівчиною чи хлопцем, вчасно відвідайте тематичну лекцію, виставку, купите книгу – це мінімум, який здатен подолати кожен дорослий. Психологи радять починати розмовляти про майбутню професію вже у 7-му класі: так дитина точно встигне підготуватися до вступу в університет або коледж.

Спеціалісти, які допомагають підібрати професію або змінити її, радять поставити ці чотири запитання:

  • «Про що ти міг би/могла б прочитати 500 книг і не знудитись?»
  • «Що ти міг би/могла б робити з інтересом впродовж п'яти років, навіть якщо б за це не платили?»
  • «На що б ти витратив/витратила свій час, якби міг/могла не працювати заради зарплати і був/ була повністю фінансово забезпечений(-а)?»
  • «Чим би ти не хотів/хотіла займатися ніколи в житті, що викликає у тебе абсолютну антипатію?»

ПОРАДА №3
 Допоможіть пізнати професії зсередини 

Про більшість професій ми знаємо лише дотично, тож знайомство з роботою ближче зменшить відсоток можливості розчарування. Перш ніж остаточно вибрати ту чи іншу професію, важливо, щоб підліток побачив, спеціальність за лаштунками у реальному житті. Добре, якщо в оточенні є дорослі, які можуть розповісти майбутньому абітурієнту про цю роботу. Попросіть своїх друзів розповісти дитині, чим і як вони займаються на роботі. Важливо, щоб юнак або дівчина почули про звичайні повсякденні обов’язки та справи. Наприклад, про те, як саме працюють з кресленнями (та про те, які нюанси виникають). Не забудьте й про те, що вранці потрібно приходити рівно на восьму і заповнювати щоквартальні звіти. Але про чаювання з бухгалтером також не завадить розказати. Пам’ятайте, мета такої розповіді – не реклама і не залякування, а відображення реального стану речей.

На багатьох підприємствах проводяться дні відкритих дверей. На таких заходах варто ставити правильні запитання: і не про високі показники чи велику мету, а про рутину, облаштування робочих місць. Також великі компанії іноді запрошують на стажування не лише студентів, а ще й школярів. Не виключено, що підлітку зовсім не сподобається те, що він дізнається про обраний фах. Зате у нього буде час змінити свій вибір і не витрачати кілька років в університеті даремно.

ПОРАДА №4
 Дослідіть ринок праці 

Поцікавтесь, які професії мають попит. Тільки насправді затребувані, а не «престижні». Щоб це зрозуміти, не треба читати добірки чи рейтинги. Варто зазирнути на сайти центрів зайнятості та платформи для пошуку роботи, і уважно переглянути вакансії.

Перегляд вакансій допомагає оцінити популярність професії, можливу зарплату і вимоги до претендентів. Можливо, виявиться, що самого вишу для роботи мрії недостатньо: паралельно потрібно буде вивчити мови або відвідувати курси.

ПОРАДА №5
 Підтримка – понад усе! 

Диплом про освіту і кілька років навчання – не контракт на все життя. У будь-який момент все можна змінити. Не забудьте повідомити про це дитину, яка обирає свій шлях. Не впевнений, що обрав справу життя – озирнись довкола й обери новий маршрут. Сучасний ринок праці передбачає атрофію страху переучуватись та набувати нових знань.

Світ змінюється дуже швидко і сучасній людині доведеться перенавчатися кілька разів в житті. Багато в чому тому набагато важливіше визначитися зі сферою, а не з конкретною професією, і розвивати навички, які можуть стати в пригоді. Так підліток залишає собі більший простір для розвитку.

Як допомогти підлітку обрати ппофесію?

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.