27 січня - День вшанування пам'яті жертв Голокосту

Date: 27 січня о 13:25
41 view

Сьогодні, 27 січня, в Україні та міжнародна спільнота вшановують пам’ять жертв Голокосту. З нагоди цієї дати в нашому закладі також відбувся онлайн-захід "Уроки минулого: історія Голокосту"

27 січня вшановуємо  пам'ять жертв Голокосту – однієї з найжахливіших трагедій в українській історії.

Під час Другої світової війни 6 мільйонів євреїв стали жертвами нацистської політики, що передбачала знищення народів і груп, які нацисти вважали «загрозою» або «неповноцінними». Близько 1,5 мільйона з них були вихідці з території сучасної України.

Що таке Голокост

Голокост - це переслідування та масове знищення євреїв та інших соціальних груп, яке здійснювали німецькі нацисти та їхні союзники під час Другої Світової війни. За весь час Голокосту було вбито близько шести мільйонів євреїв, тобто приблизно третина єврейського населення світу.

Окрім євреїв, нацисти вбили приблизно чверть від усіх циган світу, близько 3 мільйонів радянських військовополонених (у тому числі українців), а також тисячі душевнохворих людей, гомосексуалів, українських націоналістів, партизанів, біженців з окупованих територій та багатьох інших жертв.

"Неповноцінних" за нацистськими переконаннями людей утримували у спеціальних концентраційних таборах, які називали "таборами смерті". Через жахливі умови утримання, недоїдання та відсутність медицини ув'язнені часто навіть не доживали до страти. На жертвах таборів смерті ставили жахливі експерименти та примусово стерилізували євреїв. Найбільшим нацистським концтабором був Аушвіц у польському місті Освенцім.

Нацисти також розшукували та розстрілювали євреїв на окупованих територіях, у чому їм допомагали колабораціоністи. В Україні найвідомішим місцем масових розстрілів євреїв є урочище Бабин Яр, а також розташований поряд Сирецький концтабір. Точна кількість жертв Бабиного Яру невідома; називаються числа від 70 до 150 тисяч. В наш час тут знаходиться меморіальний комплекс, присвячений пам'яті жертв Голокосту.

Страчували в Бабиному Яру не лише євреїв. Нацисти також розстрілювали пацієнтів київської психіатричної лікарні, українських націоналістів, підпільників, військовополонених. Не шкодували навіть дітей. Вважається, що у Бабиному Яру була вбита нацистами українська поетеса Олена Теліга з колегами-журналістами (точна дата та обставини її смерті невідомі). За всю Другу світову війну відомо лише про 29 людей, які врятувалися з Бабиного Яру.

З метою вшанування пам'яті невинно убитих під час Голокосту в нашому закладі учитель Безверха Тетяна Миколаївна провела онлайн-захід ""Уроки минулого: історія Голокосту".

Comments:
Only authorized users can leave comments.